Anasayfa Çalışmalarımız Uzmanlarımız Makaleler Eğitim Seminerleri & Grup Çalışmaları İletişim


 

 

TEOG ‘a Hazırlanan Anne ve Babalar!

Doğduğu günden itibaren binbir emekle büyüttüğünüz evlatlarınızın başarılarına tanık olmak, onları mutlu görmek her anne baba gibi sizin de hakkınız.

Ergenlik dönemindeki gencin bedenindeki hızlı değişimleri anlamlandırması, sosyal olarak kabul edilme ve varolma mücadelesiyle yaşadığı duyguların üzerine bir de akademik beklentiler eklendiğinde ortaya çıkabilecek çok bilinmeyenli denklemi çözmek olduğundan güç bir hal alabilir. Özellikle eğitim-öğretim hayatının önemli dönemeçlerden sayılan TEOG gibi sınavlar karşısında öğrenciler kadar en az ebeveynler de yoğun stres yaşayabilmekte, sınavın kendisinden çok bu süreci yönetmek başarı haline gelmektedir.

Sınavlardan başarı duygusuyla çıkmak için süreç sağlıklı bir şekilde yönetilebilir mi? Ergenin gelişim ihtiyaçları dikkate alınarak ona nasıl yardımcı olunabilir? Gençleri sınavlara yeterince iyi hazırlamak adına ortaya çıkabilen ebeveynlik kaygısı nasıl fark edilip kontrol edilebilir ? Ya aşık olup ders çalışamazsa ?

Ebeveynlerle bu tür sorulara birlikte cevaplar aramak, sınavla-sınanmayla ilgili konuları konuşmak, karşılıklı duyguları anlamak, hissedilen kaygıyla ilgili farkındalık kazanmak amacıyla gerçekleştireceğimiz seminere davetlisiniz.

Yer : ELELE Çocuk Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışma Merkezi -Yeniköy

Tarih - Zaman : 13 Kasım Pazar / 13:00- 14:30

Konuk uzman : Öznur Tufan Türközü

Ücret: 70 TL / Anne-Baba: 120 TL

İletişim: 0212 223 91 07 e-posta: bihtergencer@elelecocukaile.com

Seminere katılma isteğinizi telesekretere mesaj bırakarak ya da mail yoluyla iletebilirsiniz.

İstek durumunda grup çalışmalarına devam edilecektir.

 

Uzm. Psikolojik Danışman Öznur Tufan Türközü

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilim dalından 2000 yılında lisansını, 2007 yılı Marmara Üniversitesi'nden aynı bölümde yüksek lisans derecesini almıştır.

Mezuniyetinin ardından çeşitli eğitim kurumlarında çocuk ve ergenlerin gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda psikolojik danışmanlık yapmış, ailelere ve öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri düzenlemiştir. Üniversiteye hazırlanan gençlerin meslek seçimi, kariyer gelişimi konularında çalışmış Doğru Tercih projesi kapsamında eğitim içerikli yazılarıyla öğrenci ve ailelerine rehberlik etmiştir.

Halen özel bir kurumda okul başarısı, sınav kaygısı, gelişimsel takip, iletişim problemleri, duygusal sıkıntılar, özel eğitim ihtiyaçlarının takibi ve desteği gibi başlıklarda çalışmakta olup almış olduğu test eğitimlerinin yanında psikodinamik yönelimli eğitim ve süpervizyonuna devam etmektedir.